Szkoła Tropicieli w QUATRONUM

Szkoła Tropicieli to obozy i kolonie tematyczne dla fanów bohaterów Śródziemia, Araluenu, Panem, ich przygód oraz klimatu i atmosfery fantasy, budowanych przez tajemnicze zamczyska, potężne artefakty, łuki, miecze, sztylety, intrygi i niezliczone tajemne misje…

Szkoła Tropicieli to zbrojne ramię w Quatronum, który skupia w sobie miłośników nauki dawnych umiejętności, takich jak: fechtunek, łucznictwo, balwierstwo, tropienie, płatnerstwo itd. i dzięki nim obroni Krainę przed wrogim Rodem Sanguinów, wykonując misje, questy, zadania w czasie zimowisk i obozów/kolonii letnich oraz gier miejskich i innych spotkań w ciągu roku.

Średniowieczne zamki, stroje, fabuła, dobre postaci i złe, zbuntowane stwory! Tylko tutaj nie tylko dowiesz się, jak było naprawdę… Ale poczujesz dreszcz emocji i przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Uczniowie, czyli kto może wziąć udział w programie

Masz co najmniej 10 lat, umiesz jeść i umyć się sam? Zakładam, że jesteś fanem literatury fantasy, przede wszystkim „Władcy pierścieni” i „Hobbita”, serii „Zwiadowcy”, „Drużyna” oraz trylogii „Igrzyska śmierci” i chcesz przeżyć podobne przygody, jak bohaterowie Śródziemia, Will Treaty z Horacem, Haltem i Alyss, czy nauczyć się umiejętności, które posiadała Katniss Everdeen. W takim razie z radością przyjmujemy Cię w szeregi Uczniów Szkoły Tropicieli.

Struktura Szkoły

Szkoła Tropicieli podzielona jest na trzy etapy, mianowicie:

samą Szkołę Tropicieli, dla uczestników od 10 roku życia do 18 roku życia. Uczestnicy zdobywają dwa stopnie wtajemniczenia: Łowca (Hunter) oraz Mistrz (Champion Hunter). O nadaniu stopnia wtajemniczenia decyduje Rada Arcymistrzów, przy czym w jednym sezonie można awansować o jeden stopień, a stopień Champion można uzyskać najwcześniej w wieku 15 lat.

dla spragnionych większych wrażeń oraz lubiących uczyć się ciekawych niecodziennych umiejętności, związanych z organizacją, zarządzaniem i przywództwem, czy opieką i pomocą, od 13 roku życia uruchomiliśmy Ligę Tropicieli w czterech specjalizacjach: organizacyjnej, artystycznej i metodycznej oraz specjalizacji „pomoc i opieka” z podstawami pierwszej pomocy. Do Ligi Tropicieli może przystąpić osoba ze stopniem wtajemniczenia Hunter.

Ci, którzy ukończyli przynajmniej trzy specjalizacje Ligi Tropicieli, mogą wstąpić do Elitarnej Ligi Tropicieli, której program przygotowuje do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Finałem tego programu jest zaproszenie na kurs wychowawców wypoczynku, kończący się egzaminem i otrzymaniem uprawnień do pełnienia funkcji wychowawcy na dowolnej kolonii czy obozie, organizowanym przez polskie biura turystyczne.

Najlepsi absolwenci Elitarnej Ligi Tropicieli otrzymują tytuł Arcymistrza oraz zaproszenie do pracy w Szkołach Quatronum na funkcji wychowawcy.

Organizacja Szkoły

Nad sprawną organizacją Szkoły Tropicieli czuwa Ambasador (w języku przepisów prawa – kierownik wypoczynku), który współpracuje z Arcymistrzami Szkoły (wychowawcami).

Uczestnicy podzieleni są na trzy Bractwa, nad każdym czuwa jeden Arcymistrz.

Każde Bractwo posiada swojego trybuna, a trybuni wszystkich Bractw tworzą Zgromadzenie Trybunów, które może zgłaszać wnioski, prośby, pomysły.
Każde Bractwo tworzą uczestnicy w różnym wieku i z różnorodnymi predyspozycjami.

Zajęcia odbywają się najczęściej w grupach wiekowych, co ułatwia nawiązywanie kontaktów rówieśniczych i zawiązywanie przyjaźni oraz czasem w Bractwach, jeśli są to przygotowania do konkurencji czy turniejów punktowych.

Przez cały okres trwania wypoczynku uczestnicy grają w grę typu RPG (role-playing game) inspirowaną elementami „Władcy pierścieni” i „Hobbita”, serii „Zwiadowcy”, „Drużyna” oraz trylogii Susanne Collins „Igrzyska Śmierci”.

Program - przedmioty, imprezy, turnieje...

Inauguracja letniego semestru w Szkole Tropicieli podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja! (sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone (umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 12 z 15 wymienionych przedmiotów i 6 z 8 imprez wieczornych w zależności od kadry zimowiska.

Ekwipunek Tropiciela, czyli co otrzymujecie w Szkole

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Szkoły Tropicieli.

Zadanie dla Ciebie

Przed wyjazdem do Szkoły Tropicieli:

Spakuj dobrze swoją walizkę (zgodnie z zaleceniami zawartymi w Strefie Rodzica).
Pamiętaj, aby zabrać galowy strój oraz zeszyt.
Poproś rodziców o przygotowanie dla Ciebie specjalnego stroju i zapakuj go do walizki (strój – przebranie za Twoją ulubioną postać fantasy – nieobowiązkowe).

A teraz wybierz zamek, w którym chcesz rozpocząć swoją przygodę!

ZAMEK GNIEW

ZAMEK KLICZKÓW

ZAMEK CZOCHA

ZAMEK KRASICZYN

Szkoła Tropicieli Inimsár

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH

Back to Top