SZKOŁA TROPICIELI BAS-BAR
"Legendy Bas-Baru"
Szkoła Tropicieli BAS-BAR
w Zamku Krasiczyn
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolatropicieli.pl
Prev slide
Next slide

Szkoła Tropicieli BAS-BAR w Zamku Krasiczyn

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Mistrzami (wychowawcami), Łuczniczką, Paladynem i Asasynem, niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Śródziemia, Araluenu, Panem! Przednia zabawa inspirowana przygodami bohaterów, jak np.: Will Treaty, Halt O’Carrick, rodzeństwo Pewensie czy Frodo, Bilbo i cała Drużyna pierścienia.

Z kroniki Bas-Baru, Marchii Czterech Baszt…

Tropiciele odbiwszy stolicę Marchii – Zamek Krasiczyn i wyzwoliwszy mieszkańców z więzów okrutnych Sanguinów, odkryli pradawny manuskrypt, zwany sekretem Lodowego Pałacu, którego nawet Damaris i Horia, mimo wielomiesięcznych starań, nie odnaleźli. Według podań miały w nim znaleźć się cenne wskazówki, jak odprawić Sanguinów i ich potwory na drugą stronę zwierciadła życia. W nagrodę za odnalezienie nazwijmy to skarbu, Namiestnik Quatronum ogłosił, iż w Bas-Barze właśnie odbędą się turnieje dla najprzedniejszego czarodzieja i tropiciela Krainy. Nad zbadaniem owego tajemniczego dokumentu pochyliły się najtęższe głowy Bas-Baru, oprócz Carmelli Vespuci, M. K. McKenzie, sam Lord Protector dołożył wszelkich starań, aby nie tyle odczytać, co zrozumieć zawiłe setki zdań, z których co najmniej co drugie to literacka fikcja autora. Po ponad trzystu dniach badań uznano, że brakuje swego rodzaju klucza, by skrzętnie ukryte rebusy i skróty myślowe odczytać.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Krasiczyn, położony w gminie Krasiczyn nad Sanem, woj. podkarpackie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w hotelu znajdującym się przy zamku w zespole parkowo-zamkowym – w pokojach (2-6 osobowych) wyposażonych w łóżka (w tym łóżka turystyczne tzw. „dostawki”), stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek Tropiciela

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Szkoły Tropicieli.

Termin, cena, transport

Termin I: 30.07.2018 – 10.08.2018

Cena z transportem własnym rodzica: 2 250,00 

Cena z transportem organizatora:  2 450,00 zł

Transport do Zamku Krasiczyn planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Wycieczka fakultatywna

Miejsce: Sanok – Solina

Cena: 80 zl

Program

Inauguracja semestru w Szkole Tropicieli podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia
z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju***:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja!
(sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 11 z 22 wymienionych przedmiotów i 5 z 10 imprez wieczornych w zależności od kadry.

*** – zajęcia w całości realizowane na programie „Walka o Tron”, na pozostałych programach mogą być realizowane wybrane zajęcia i imprezy tego Wydziału.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

WZÓR UMOWY I KARTY KWALIFIKACYJNEJ

pdf_download

CENNIK

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

tumblr2015_kliczkow2-1242-data20150726
tumblr2015_kliczkow2-1067-data20150721
Kliczków_3
tumblr2015_kliczkow1-0015-data20140228

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Do turnusu w Zamku Krasiczyn pozostało...

Zobacz także...

Brak wolnych miejsc?
Być może spodoba Ci się program Gwiezdnej Akademii
w siedzibie Dwóch Cesarzy, gdzie można podziwiać eksponaty epoki
Napoleona Bonaparte oraz Gwiezdnych Wojen

PAŁAC WITASZYCE

AKTUALNE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Tropicieli BAS-BAR w Zamku Krasiczyn (wyrażona w procentach):

30.07. - 10.08.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%

Marchia Czterech Baszt

Gdzie znajduje się zamek?

STREFA RODZICA

AKCJE CHARYTATYWNE

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH

Back to Top