SZKOŁA TROPICIELI INIMSÁR
w Zamku Kliczków
Szkoła Tropicieli INIMSÁR
w Zamku kliczków
Szkoła Tropicieli INIMSÁR
w Zamku Kliczków
Szkoła Tropicieli INIMSÁR
w Zamku Kliczków
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolatropicieli.pl
Prev slide
Next slide

Szkoła Tropicieli INIMSÁR w Zamku Kliczków

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Mistrzami (wychowawcami), Łuczniczką, Paladynem i Asasynem, niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Śródziemia, Araluenu, Panem! Przednia zabawa inspirowana przygodami bohaterów, jak np.: Will Treaty, Halt O’Carrick, rodzeństwo Pewensie czy Frodo, Bilbo i cała Drużyna pierścienia.

WAŻNE INFORMACJE

Z kroniki Inimsáru, Księstwa Szmaragdowych Borów…

Pan na Kliczkowie, stolicy Księstwa nieoczekiwanie zmarł. Syn jego, Catalin, wyruszył z Zamku Czocha, aby czym prędzej objąć panowanie w Inimsárze. Mimo, iż podróżował w towarzystwie Althalosa i asysty kilku tropicieli, wpadł w zasadzkę przygotowaną przez wyznawców Sanguinów w kliczkowskiej puszczy. Sprowadzone czym prędzej posiłki, składające się ze świeżo upieczonych tropicieli, otrzymały rozkaz, aby za wszelką cenę młodego księcia z rąk oprawców uwolnić. Najpierw jednak Arcymistrzowie Szkoły Tropicieli dołożyli starań, aby solidnie wyuczyli się we władaniu mieczem, strzelaniu z łuku, poznali tajniki bezszelestnego poruszania się nawet w gęstwinach borów i puszczy. Vuko Valgo wraz z innymi Arcymistrzami, wspieranymi przez godnych, doświadczonych i wyniosłych Ambasadorów, dokonali dzieła, które nawet najstarszym mieszkańcom Inimsáru się nie śniło. Nie dość, że bez strat odbili księcia, to przekazując okup, a włożywszy do lnianego wora nie denary – a kryształy niezgody, doprowadzili do sporych niesnasek wśród porywaczy, które zakończyły się dla nich nadzwyczaj smutno. Nie przetrwali nawet nocy po rozsupłaniu „cennego” okupu. Książę, mimo że poraniony i niesłychanie wychudzony, może objąć należne mu miejsce w Księstwie Szmaragdowych Borów.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Folwark Książęcy na terenie kompleksu parkowo-pałacowego Zamku Kliczków, położonego w powiecie bolesławieckim, woj. dolnośląskie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w pokojach (2-5 osobowych) wyposażonych w łóżka (w tym łóżka turystyczne tzw. „dostawki”), stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami. Zajęcia odbywają się w głównym budynku zamkowym, oddalonym od Folwarku Książęcego o ok. 150 m.

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek Tropiciela

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Szkoły Tropicieli.

Termin, cena, transport

Termin I: 25.06.2018 – 06.07.2018 

Termin II: 23.07.2018 – 03.08.2018

Cena z transportem własnym rodzica: 2 250,00 zł

Cena z transportem organizatora:  2 450,00 zł 

Transport do Zamku Kliczków planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Poznań, Szczecin, Wrocław.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Wycieczka fakultatywna

Miejsce: ZOO Görlitz (Niemcy)*

Cena: 110 zł

* – UWAGA! Przypominamy, że uczestnicy wyjeżdżający na wycieczki zagraniczne muszą mieć obowiązkowo ważny dowód osobisty lub paszport!

Program

Inauguracja semestru w Szkole Tropicieli podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia
z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju***:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja!
(sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 11 z 22 wymienionych przedmiotów i 5 z 10 imprez wieczornych w zależności od kadry.

*** – zajęcia w całości realizowane na programie „Walka o Tron”, na pozostałych programach mogą być realizowane wybrane zajęcia i imprezy tego Wydziału.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

WZÓR UMOWY I KARTY KWALIFIKACYJNEJ

pdf_download

CENNIK

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

tumblr2015_kliczkow2-0860-data20150721
tumblr2015_kliczkow1-0015-data20140228
Kliczków_3
Kliczków_4

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Do pierwszego turnusu w Zamku Kliczków pozostało...

Zobacz także...

Brak wolnych miejsc?
Być może spodoba Ci się program Gwiezdnej Akademii
w siedzibie Dwóch Cesarzy, gdzie można podziwiać eksponaty epoki
Napoleona Bonaparte oraz Gwiezdnych Wojen

PAŁAC WITASZYCE

Księstwo Szmaragdowych Borów

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Tropicieli INIMSÁR w Zamku Kliczków  (wyrażona w procentach):

25.06. - 06.07.2018 - TYLKO LISTA REZERWOWA! 100%
09.07 - 20.07.2018 TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%
23.07 - 03.08.2018 - TYLKO LISTA REZERWOWA! 100%

Gdzie znajduje się zamek?

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH

Back to Top