ZAMEK GNIEW, woj. pomorskie
Tien - Księstwo Rubinowych Fortec
ZAMEK KLICZKÓW, woj. dolnośląskie
Inimsár - Księstwo Szmaragdowych Borów
ZAMEK MOSZNA, woj. opolskie
Lamma Ar - Księstwo Samotnej Góry
ZAMEK KRASICZYN, woj. podkarpackie
Bas-Bar - Marchia Czterech Baszt
ZAMEK CZOCHA, woj. dolnośląskie
Kagurum - Marchia Skalistych Wzgórz
ZAMEK GIŻYCKO, woj. warmińsko-mazurskie
Namangari - Księstwo Srebrzystych Jezior
Pałac Witaszyce, woj. wielkopolskie
Kien-Gir - Marchia Bazaltowych Wrót
ZAMEK w BARANOWIE SANDOMIERSKIM, woj. podkarpackie
Sempratoria - Księstwo Płonących Kryształów
ZAMEK GOLUBKI, woj. kujawsko-pomorskie
Loiphos - Księstwo Kryształowej Groty
Prev slide
Next slide

Dlaczego imprezy w Quatronum są organizowane w zamkach?

Czym tak naprawdę jest Quatronum?

„Quatronum to nazwa świata, swego rodzaju wyimaginowanej krainy, która posiada swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Do tej niezwykłej Krainy mogą wstąpić dzieci, młodzież i dorośli, którzy świetnie bawią się w otoczeniu magicznych, wesołych a niejednokrotnie również mrocznych i gotyckich postaci, wszyscy, którzy chętnie sięgają do tematyki fantasy wydanej w każdej postaci, którzy chcieliby poczuć się mistycznym bohaterem i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Kulminacyjnym punktem każdego roku w Krainie Quatronum są ferie zimowe i wakacje letnie, czyli czas oddechu od codzienności nie tylko dla uczniów, ale również ich rodziców – dorosłych. Wtedy otwierają swoje podwoje Szkoły Quatronum, mieszczące się w rozmieszczonych w całej Polsce, klimatycznych zamkach, twierdzach i warowniach. W dawnej siedzibie Komturów Krzyżackich – w Zamku Gniew; Perle Dolnego Śląska – Zamku Czocha; w Zamku Kliczków, gdzie historyczny smak i zapach luksusu doprowadza do szaleństwa; w Zamku Krasiczyn, dostojnej wschodniej twierdzy, która uwodzi lekkością, a skrywa niejedną straszną historię, czy wreszcie w Zamku Moszna, w której każda z 365 komnat wprawia w zachwyt, pozostawiając jednocześnie dreszczyk dystansu i nieracjonalnego lęku.

Szkoły są prowadzone w formie kolonii letnich i zimowisk oraz wczasów dla dorosłych. Każda z nich posiada własną strukturę i odmienny charakter, wszystkie jednak otoczone są wspólną fabułą, którą determinują wydarzenia w Karinie Quatronum związane głównie z Rodem Sanguinów – zaciętym wrogiem Krainy. Szkoła Czarodziejów to gratka dla fanów literatury fantasy z naciskiem na magię, zaklęcia, magiczne zwierzęta, która prowadzona w stylu angielskim, z podziałem na Domy, z Prefektami i Profesorami, przypomina szkołę, do której uczęszczał bodaj najbardziej popularny czarodziej ostatnich lat – Harry Potter. Szkoła Tropicieli to zajęcia ze strzelectwa z łuku, podstaw płatnerstwa, fechtunku i innych dawnych umiejętności z ogromną dozą niezapomnianych wrażeń czerpanych z  misji, questów i zadań indywidualnych lub grupowych. Szkoła Iluzjonistów to dobry początek dla fascynatów tej niezwykłej sztuki, gdzie zręczność dłoni i umiejętność odwracania uwagi widzów kształtowana jest w każdym niemal czasie”.

fragment artykułu z „Magia i Miecz” Nr 1, Kraków, wrzesień 2014 r.

Quatronum Herald – wiadomości z Krainy Quatronum!

Latem 2014 r. do Quatronum wstąpiło kilkuset czarodziejów, kilkudziesięciu tropicieli oraz kilkunastu iluzjonistów. Jak twierdzą arcymistrzowie, mimo że adepci są dostatecznie przygotowani do wstępnej obrony krainy, brakuje ludzi w elitarnych jednostkach. Wszak Liga Czarodziejów liczy niespełna 50 magów, to tropiciele i iluzjoniści nie mają jeszcze dostatecznego przygotowania, przede wszystkim praktycznego, powiedziała Luna Lupus. Wysoka Rada zarządziła dodatkowe zgrupowania zimą i zwiększenie liczby letnich semestrów we wszystkich szkołach. Redakcja Quatronum Herald gratuluje wszystkim tegorocznym absolwentom i życzy, aby czas spędzony w rodzinnych majątkach minął szybko. A Arcymistrzom, przede wszystkim Gryfinie Gravitas, Lunie Lupus, Valeriusowi Virtusowi oraz Adelardowi Aretsowi, życzymy w przyszłości tak samo pojętnych i chętnych do pracy uczniów.

20 grudnia 2014 r. w Stolicy Krainy Quatronum rozstrzygnięto plebiscyt w dwóch kategoriach. Uczniem Roku 2014 została Julita Tabor, a tytuł Profesora 2014 zdobyła Anna Folęga. Rodzice wraz ze swoimi pociechami oraz twórcy Quatronum, Arcymistrzowie, Profesorowie spotkali się na wspólnej kolacji świąteczno-wigilijnej. Wręczono również nominacje ambasadorskie, czyli mówiąc „mugolskim” językiem przestawiono kierowników wypoczynku na nadchodzący sezon zima/lato 2015. Ambasadorami zostali: Jakub Jędrzejak, Donata Bułatek-Wypiór, Agnieszka Szpakowska, Anna Janas, Agnieszka Bajerska, Ewelina Uriasz, Jolanta Jarosz-Jędrzejak oraz Mariusz Kaleta. Ufamy, że ich wprawne pedagogiczne oko skutecznie uzupełni pobieranie nauk w czasie semestru zimowego i letniego w 2015 r. Trzymamy kciuki!

Kolejni Czarodzieje i Tropiciele wstąpili w szeregi Quatronum Corps! Zakończono właśnie zimowy semestr w Szkole Czarodziejów, Tropicieli oraz Gwiezdnej Akademii. Pierwszy raz w historii uczniowie zdobywali niezwykłą wiedzę i ważne umiejętności pod okiem samego Namiestnika w Stolicy Quatronum – Zamku w Mosznej, a było ich ponad 100. Liga Czarodziejów wzbogaciła się o magię niespełna 20 nowych członków, którzy pobierali swe nauki w Zamku Gniew. W Szkole Tropicieli, dowodzonej tradycyjnie przez Paladyna, Łuczniczkę i Asasyna, po tygodniu ciężkiej pracy, musztry, ćwiczeniach fizycznych, sprawnościowych i umysłowych, awans do rangi Rycerza , Posłańca i Zwiadowcy otrzymało kilkudziesięciu nowych rekrutów. Na nich właśnie spoczywać będzie dowodzenie oblężeniem Krasiczyna, które zaplanowano na zbliżające się lato. Redakcja Quatronum Herald również wysyła we Wschodnie Rubieże Krainy swojego przedstawiciela… Niechaj Sanguini zostaną przepędzeni.

Członek Ligi Czarodziejów w Quatronum – Kacper – otrzymał odznaczenie Tytana, czyli najwyższe odznaczenie w Krainie. W Starciu Tytanów, które odbyło się w Zamku w Mosznej wzięło udział kilkudziesięciu członków Ligi Czarodziejów. Natomiast do wszystkich zamków przybyło i ukończyło letni semestr niemal 700 uczniów. Najważniejszym wydaje się być to, że Tropiciele, wspierani silnymi Czarodziejami, odbili Zamek Krasiczyn z rąk Rodu Sanguinów. W Zamku Kliczków członkowie Ligi Tropicieli wykonali wszystkie zadanie w czasie Igrzysk, a w Zamku Czocha komnata tajemnic została skutecznie zamknięta… Niemniej to wszystko wydaje się błahe w porównaniu z faktem, iż Książę Catalin wraca do Zamku Kliczków… Quatronum Herald życzy nowemu Panu na Kliczkowie sukcesów w sprawiedliwym panowaniu!

Rekruci Gwiezdnej Akademii rozpoczęli ekscytującą przygodę w swoich Układach. Zwerbowani przez Senatorów wojownicy przybrali barwy jednej z czterech frakcji Saiun, Vespa, Ienor lub Anear. Od tej pory ich zadaniem jest odnalezienie sposobu na zdobycie jak najwięcej bezcennych surowców. Czas ucieka, a tylko jeden układ wybuduje Międzyplanetarną Stację Kosmiczną…

Przyległe do naszej Krainy ziemie widząc powszechny rozkwit i dobrobyt zapragnęły stać się częścią tego niezwykłego miejsca. I tak Zamek Golubski stał się stolicą Księstwa Kryształowej Groty – Loiphos, a Zamek w Baranowie Sandomierskim reprezentuje interesy Księstwa Płonących Kryształów, czyli Sempratorię. Nie można też pominąć przybycia kolejnych uczniów chcących szkolić się w przesławnych Szkołach i Akademii Quatronum. W tym roku populacja Krainy Quatronum osiągnęła prawie 2 tys. mieszkańców.

A o Sanguinach słyszało się jedynie podczas wykładów z Historii Quatronum…

województwo opolskie

Zamek Moszna - Księstwo Samotnej Góry

Bajkowy zamek, nazywany również polskim Disneylandem. Ze względu na swoje położenie w centrum krainy Quatronum został uznany za główny zamek – stolicę krainy. Obiekt słynie z ogromnej ilości pomieszczeń i wieżyczek, posiada ich kolejno 365 i 99. Błonia zamkowe wraz z parkiem o powierzchni 200 ha to idealne miejsce na rozgrywki Quidditcha. Więcej informacji.

województwo dolnośląskie

Zamek Czocha - Marchia Skalistych Wzgórz

Perłę Dolnego Śląska, wybrano na Główną Kwaterę Szkoły Czarodziejów, gdyż jako miejsce pełne tajnych przejść, owiane niezliczonymi legendami, przypomina najbardziej szkołę, do której uczęszczał Harry Potter. Więcej informacji

Zamek Kliczków - Księstwo Szmaragdowych Borów

Położony w sercu wspaniałego kompleksu pałacowo-parkowego, razem z Folwarkiem Książęcym, otoczony tajemniczym lasem to idealne miejsce nie tylko dla Czarodziejów ale przede wszystkim dla Tropicieli, Zwiadowców i poszukiwaczy przygód. Więcej informacji.

województwo pomorskie

Zamek Gniew - Księstwo Rubinowych Fortec

Majestatyczny, krzyżacki zamek, położony nad Wisłą w województwie pomorskim. Z przepięknym dziedzińcem, wielkimi przestronnymi salami tworzy mroczną atmosferę magii i iluzji, dlatego właśnie jest Kwaterą Główną Szkoły Iluzjonistów.Więcej informacji.

województwo podkarpackie

Zamek Krasiczyn - Marchia Czterech Baszt

Najpiękniejszy pomnik renesansu w naszym kraju, najbardziej wysunięta na wschód kwatera Quatronum. Liczne sale zamkowe, wieża astronomiczna oraz potężne podziemia pozwalają czarodziejom zgłębiać wiedzę tajemną. Natomiast rozległe tereny wokół zamku są idealnym miejscem dla obozu tropicieli, którzy skryci w cieniu drzew przed magami mogą zgłębiać tajniki swojego rzemiosła. Więcej informacji.

Zamek Baranów Sandomierski - Księstwo Płomących Kryształów

Do złudzenia przypomina królewski Wawel w Krakowie, rezydencja zwana „Małym Wawelem”. Liczne bogato zdobione sale zamkowe nadają nastroju i uroku pod zajęcia z dyplomacji, przedsiębiorczości czy etykiety dworskiej. Natomiast rozległe tereny wokół zamku są idealnym miejscem dla obozu tropicieli, którzy skryci w cieniu drzew przed magami mogą zgłębiać tajniki swojego rzemiosła. Więcej informacji.

województwo warmińsko-mazurskie

Zamek Giżycko - Księstwo Srebrzystych Jezior

Jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zamek krzyżacki położony pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Obecnie budynek przeznaczony pod infrastrukturę hotelową. Surowe, ceglane mury wraz z wykwintnymi salami i pokojami przeznaczone są dla młodych czarodziejów, którzy spędzą niezwykłe chwile na programie specjalnym „Skarbnicy Quatronum”. Więcej informacji.

województwo wielkopolskie

Pałac Witaszyce - Marchia Bazaltowych Wrót

Jedyny taki kompleks pałacowy w Polsce położony niedaleko Poznania, na terenie, którego „panuje dwóch cesarzy”. Na terenie Pałacu Witaszyce znajduje się Stary Dwór z drugiej połowy XVIII wieku oraz neobarokowy pałac z roku 1899. Pięknie odrestaurowane sale z dużym parkiem to idealne miejsce dla rekrutów Gwiezdnej Akademii. Dodatkowym atutem pomagającym na dobre wczuć się w klimat kosmicznych przygód jest Muzeum Gwiezdnych Wojen. Więcej informacji. Więcej informacji.

województwo kujawsko-pomorskie

Zamek Golubski - Księstwo Kryształowej Groty

Jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zamek krzyżacki położony nad rzeką Drwęcą – najdłuższym rezerwatem w Polsce. Obecnie budynek przeznaczony pod infrastrukturę hotelową. Surowe, ceglane mury wraz z wykwintnymi salami i pokojami przeznaczone są dla młodych czarodziejów, którzy spędzą niezwykłe chwile na programie „Receptura Królowej”. Więcej informacji.

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH

Back to Top