ZAMEK GOLUBSKI, woj. kujawsko-pomorskie
Loiphos - Księstwo Kryształowej Groty
SZKOŁA CZARODZIEJÓW LOIPHOS
Kolonie letnie - "Receptura Królowej"
ZAMIESZKAJ W ZAMKU!
Spędź niesamowite wakacje w Krainie Quatronum!
Prev slide
Next slide

Zamek Golubski

Zamek Glubski został wzniesiony na przełomie XIII/XIV wieku jako gród graniczny, broniący przepraw przez rzekę Drwęcę. Zamek przez większość czasu był siedzibą zakonu krzyżackiego. Twierdza wielokrotnie opierała się oblężeniom i po raz pierwszy udało się ją zdobyć dopiero Władysławowi Jagielle w trakcie Wojny Golubskiej.

Od 1611 roku zamkiem zarządzał Zygmunt III Waza, który przekazał włości golubskie we władanie swej siostrze Annie Wazównej. Klasztor-zamek został przebudowany w renesansowy pałac. Obronne elementy zostały zastąpione dekoracyjnymi, ściany pokryto ozdobnymi, tureckimi tkaninami i skórami zwierząt. Zamek stał się rezydencją odwiedzaną przez licznych gości dworu.

Zamek jest idealnym miejscem do organizacji eventów dla firm, szkoleń i konferencji: dla naszych gości przygotowaliśmy wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem, zwiedzanie zamku w towarzystwie jego historycznych mieszkańców, gry fabularyzowane w terenie (Receptura Królowej, Książę Przeznaczenia, 4 żywioły) i wiele innych.

Zamek Golubski dysponuje 69 miejscami noclegowymi mieszczącymi się w głównej bryle. Do dyspozycji uczestników oddano stylizowane sale, lochy nadające odrobinę tajemniczości. Zamek mieści się na wzgórzu z którego rozpościera się widok na okoliczne miejscowości, lasy i łąki.

PROGRAMY ORGANIZOWANE W ZAMKU GOLUBSKIM

W CZASIE FERII ZIMOWYCH I WAKACJI LETNICH

Szkoła Czarodziejów
semestr letni

golub_wejdz_zielony

Herb Loiphos

loiphos

Zobacz oficjalną stronę Zamku!

golub_zobacz_ziel

STREFA RODZICA

Strefa_Rodzica_Z

POMAGAMY DZIECIOM

akcje_charytatywne_ziel

NASZE ZAMKI

Nasze_zamki_Z

QUATRONUM W MEDIACH

quatronum_w_mediach_ziel
Back to Top