ZAMEK GNIEW, pomorskie
Tien - Księstwo Rubinowych Fortec
Szkoła Tropicieli TIEN
Zimowisko - "Piór Przeznaczenia"
Szkoła Tropicieli TIEN
Kolonie letnie -

Zamek Gniew

Zamieszkaj w potężnej krzyżackiej twierdzy na lewym brzegu Wisły!

Zamkowe wzgórze to nie tylko zamek, ale również plac turniejowy, Pałac Marysieńki, strzelnica, park linowy i wiele innych atrakcji…

A w samym zamku czekają na Ciebie, średniowieczne kwatery, drewniane piętrowe łoża, ławy, stoły. Wielkie sale, zdobione tarczami, trofeami. Strzelista zamkowa Kaplica, ciemne, mroczne i pełne tajemnic krużganki, Sala Trybunów położona w najwyższej części zamku. To wszystko tworzy niezapomniany klimat i przypomina miejsce podobne do Zamku Redmont czy umocnionych twierdz Śródziemia.

I jeszcze szczypta historii: Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Zbudowana na przełomie XIII i XIV wieku była domem komturów krzyżackich, a w czasach polskich siedzibą starostów. W wieku XIX, wielokrotnie przebudowywany (spichlerz, więzienie), ostatecznie spłonął w Wielkim Pożarze w 1921 roku.

ZIMOWISKA I KOLONIE LETNIE w Zamku Gniew

Szkoła Tropicieli w Zamku Gniew