Szkoła Tropicieli Sempratoria
"Skarbnicy Quatronum"
Szkoła Tropicieli SEMPRATORIA
w Zamku w Baranowie Sandomierskim 26.06 - 07.07.2016
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolatropicieli.pl
Prev slide
Next slide

Szkoła Tropicieli SEMPRATORIA
w Zamku Baranów Sandomierski
„Skarbnicy Quatronum”

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Mistrzami (wychowawcami), Łuczniczką, Paladynem i Asasynem, niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Śródziemia, Araluenu, Panem! Przednia zabawa inspirowana przygodami bohaterów, jak np.: Will Treaty, Halt O’Carrick, rodzeństwo Pewensie czy Frodo, Bilbo i cała Drużyna pierścienia..

„Skarbnicy Quatronum” – Namiestnik Quatronum powrócił z Namangari do swojej stolicy w Księstwie Samotnej Góry. Przeniósł tym samym naukę skarbników Quatronum nieco bliżej – do Sempratorii – nowych ziem odzyskanych ze stolicą w Zamku Baranów Sandomierski. To tam właśnie najwybitniejsi czarodzieje – ekonomiści oraz kupcy z całej Krainy nauczać będą tajników skutecznej negocjacji oraz kupieckich trików handlowych. Nie zabraknie również zajęć z podstawowego zakresu szkoły czarodziejów. Czy młodym adeptom nowopowstałej szkoły w Księstwie Płonących Kryształów uda się zdać trudny egzamin i zostać skarbnikami Quatronum?

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Baranów Sandomierski, ul. Zamkowa 22, 39-450 Baranów Sandomierski w gminie Baranów Sandomierski. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej, pokoje (2, 3, 6 osobowe) wyposażone w łóżka piętrowe (drewniane) lub łóżka turystyczne tzw. „dostawki” oraz stół, szafę, gniazdko elektryczne. Łazienki znajdują się w pokojach (WC, umywalki i prysznice).

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek Tropiciela

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Szkoły Tropicieli.

Termin, cena transport

Termin: 26.06 – 07.07.2017

Cena z transportem własnym rodzica: 2200,00

Cena z transportem organizatora: 2400,00 zł

Transport do Zamku w Baranowie Sandomierskim planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Kraków.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Program

Inauguracja semestru w Szkole Tropicieli podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia
z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju***:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja!
(sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 11 z 22 wymienionych przedmiotów i 5 z 10 imprez wieczornych w zależności od kadry.

*** – zajęcia w całości realizowane na programie „Walka o Tron”, na pozostałych programach mogą być realizowane wybrane zajęcia i imprezy tego Wydziału.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

UMOWA

pdf_download

KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

tumblr2015_kliczkow2-0860-data20150721
tumblr2015_kliczkow1-0015-data20140228
Kliczków_3
Kliczków_4

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Do pierwszego turnusu w Zamku w Baranowie Sandomierskim pozostało...

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc na Szkole Tropicieli SEMPRATORIA w Zamku Baranów Sandomierski 26.06 – 07.07.2017 (wyrażona w procentach):

26.06 - 07.07.2017 100%

REZERWACJA dla stałych klientów

Szkoła Tropicieli w Zamku Baranów Sandomierski
Wszystkie miejsca zarezerwowane,
obowiązuje LISTA REZERWOWA,
aby dokonać zapisu – ZADZWOŃ!

ZAMEK BARANÓW SANDOMIERSKI

link_do_zamku_baranow_zielony

STREFA RODZICA

Strefa_Rodzica_Z

POMAGAMY DZIECIOM

akcje_charytatywne_ziel

NASZE ZAMKI

Nasze_zamki_Z

QUATRONUM W MEDIACH

quatronum_w_mediach_ziel
Back to Top