SZKOŁA TROPICIELI BAS-BAR
"Władca Gór"
Szkoła Tropicieli BAS-BAR
w Zamku Krasiczyn 04.02 - 10.02.2018
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolatropicieli.pl
Prev slide
Next slide

Szkoła Tropicieli BAS-BAR w Zamku Krasiczyn
„Władca Gór”

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Mistrzami (wychowawcami), Łuczniczką, Paladynem i Asasynem, niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Śródziemia, Araluenu, Panem! Przednia zabawa inspirowana przygodami bohaterów, jak np.: Will Treaty, Halt O’Carrick, rodzeństwo Pewensie czy Frodo, Bilbo i cała Drużyna pierścienia.

„Białe kruki” – Po roku od odkryciu sekretu Lodowego Pałacu oraz pełnych sukcesów turniejach – Starcia Tytanów oraz Walki o Tron, które przywództwo wśród braci czarodziejskiej i tropicielskiej określają, Lord Protector, w porozumieniu z szerokim gremium badaczy manuskryptu oraz Najwyższą Radą Quatronum i samym Namiestnikiem, ogłosił poszukiwania czegoś, co autor manuskryptu nazwał białymi krukami. Czy czarodziejom i tropicielom uda się wpaść na właściwy trop i rozwikłać zagadkę?

WAŻNE INFORMACJE

Z kroniki Bas-Baru, Marchii Czterech Baszt…

Tropiciele odbiwszy stolicę Marchii – Zamek Krasiczyn i wyzwoliwszy mieszkańców z więzów okrutnych Sanguinów, odkryli pradawny manuskrypt, zwany sekretem Lodowego Pałacu, którego nawet Damaris i Horia, mimo wielomiesięcznych starań, nie odnaleźli. Według podań miały w nim znaleźć się cenne wskazówki, jak odprawić Sanguinów i ich potwory na drugą stronę zwierciadła życia. W nagrodę za odnalezienie nazwijmy to skarbu, Namiestnik Quatronum ogłosił, iż w Bas-Barze właśnie odbędą się turnieje dla najprzedniejszego czarodzieja i tropiciela Krainy. Nad zbadaniem owego tajemniczego dokumentu pochyliły się najtęższe głowy Bas-Baru, oprócz Carmelli Vespuci, M. K. McKenzie, sam Lord Protector dołożył wszelkich starań, aby nie tyle odczytać, co zrozumieć zawiłe setki zdań, z których co najmniej co drugie to literacka fikcja autora. Po ponad trzystu dniach badań uznano, że brakuje swego rodzaju klucza, by skrzętnie ukryte rebusy i skróty myślowe odczytać.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Krasiczyn, położony w gminie Krasiczyn nad Sanem, woj. podkarpackie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w hotelu znajdującym się przy zamku w zespole parkowo-zamkowym – w pokojach (2-6 osobowych) wyposażonych w łóżka (w tym łóżka turystyczne  tzw. „dostawki”), stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne.
W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek Tropiciela

_dsc0021

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Szkoły Tropicieli.

Termin, cena, transport

Termin: 04.02.2018 – 10.02.2018

Cena z transportem własnym rodzica: 1400,00  zł

Cena z transportem organizatora:  1600,00 zł 

Transport do Zamku Krasiczyn planowany jest z miast: Lublin, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Łódź.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Wycieczka fakultatywna

Miejsce: Łańcut – Zamek w Łańcucie

Cena: 60 zł

Program

Inauguracja semestru zimowego w Szkole Tropicieli podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju***:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja!
(sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 11 z 22 wymienionych przedmiotów i 5 z 10 imprez wieczornych w zależności od kadry zimowiska.

***- zajęcia i imprezy realizowane wyłącznie podczas programu „Walka o Tron”.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

UMOWA i KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

CENNIK

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

k2
k180
k266
k178

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Do zimowiska w Zamku Krasiczyn pozostało...

Marchia Czterech Baszt

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc (wyrażona w procentach) w Szkole Tropicieli BAS-BAR w Zamku Krasiczyn w terminie:

04.02 - 10.02.2018 95%

REZERWACJA dla stałych klientów

Jeśli jesteś już Uczniem Szkoły Tropicieli Bas-Bar
i wybrałeś właśnie ten program na zimę 2018,
wypełnij poniższy arkusz,
a my prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.
Wszystkie pola są wymagane!

ZIMOWISKO w Zamku Krasiczyn

W wybranym przez Ciebie terminie obowiązuje tylko REZERWACJA TELEFONICZNA, aby dowiedzieć się szczegółów zadzwoń - 728 663 323.

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna

Imię i nazwisko uczestnika

Telefon kontaktowy

Wzrost i waga (cm/kg)

Rozmiar koszulki

Potwierdź wybrany program i termin:

Gdzie znajduje się zamek?

STREFA RODZICA

Strefa_Rodzica_Z

POMAGAMY DZIECIOM

akcje_charytatywne_ziel

NASZE ZAMKI

Nasze_zamki_Z

QUATRONUM W MEDIACH

quatronum_w_mediach_ziel
Back to Top