Seria zwiadowcy

seria zwiadowcyJeżeli Twoje dziecko zaczytuje się bez pamięci w fantastycznych sagach literackich, pozwól mu przeżyć fascynujące go przygody w rzeczywistości! Jak? To bardzo proste – wystarczą zimowe ferie lub letnie kolonie w Szkole Tropicieli Queverton. Naszym głównym założeniem jest organizacja wyjazdów w przerwach między szkolnymi zajęciami, które będą inne niż wszystkie. Dobrze znane zabawy, dobrze znane lokalizacje? To nie u nas! Oferujemy zimowiska i letnie kolonie utrzymane w klimacie fantastycznych książek popularnych wśród dzieci i młodzieży, takich jak seria „Zwiadowcy”. Żeby nie ulegało wątpliwości, że spędzony z nami czas na wyjeździe, będzie czasem wyjątkowym, zaczynamy już od niezwykłej lokalizacji naszych zimowisk i kolonii: zapraszamy Was do zabytkowych zamków Polski. Nasze kolonie i zimowiska organizujemy w trzech miejscach: są to zamki w Gniewie, Krasiczynie i Kliczkowie. Na wyjazdy zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 11 do 18 lat, ale przyjmujemy również zapisy młodszych dzieci – warunkiem jest samodzielność, tzn. brak konieczności pomocy przy podstawowych czynnościach. Zajęcia, które organizujemy są oczywiście również przeniesieniem się w fantastyczny świat, jaki prezentuje seria „Zwiadowcy”.

Dlatego też nasi podopieczni zostaną przydzieleni do Bractw, w których będą mogli wykonywać zarówno grupowe, jak i indywidualne zadania, mające na celu doprowadzić ich do osiągnięcia kolejnego stopnia wtajemniczenia. By do tego dotrzeć, konieczne będzie wejście w posiadanie nowej wiedzy i umiejętności, które będą zgłębiane na zajęciach każdego dnia. Planu naszych codziennych zajęć nie powstydziłaby się nawet sama seria „Zwiadowcy”, wchodzą do niego m.in. nauka strzelania z łuku (łuki są dostosowane do wzrostu dzieci), balwierstwo (czyli udzielanie pierwszej pomocy), język Elfów czy też szyfrowanie i deszyfrowanie komunikatów. Wszystkie zajęcia, w których w czasie kolonii będą uczestniczyły dzieci i młodzież mają zarówno aspekt rozrywkowy i praktyczny – dostarczą one świetnej zabawy i pozwolą poczuć się niczym w samym centrum przygód z fantastycznych książek, a jednocześnie dadzą wiedzę i umiejętności, które mogą się przydać w codziennym, pozakolonijnym życiu.

obozy z serii zwiadowcyPrzez cały czas nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będzie wykwalifikowana kadra wychowawców z dużym doświadczeniem, szerokim uśmiechem i niewyczerpanymi pokładami kreatywności. Większość z nich ma ukończone kursy pierwszej pomocy, a oprócz tego zawsze dostępny jest certyfikowany instruktor pierwszej pomocy oraz lekarz na wezwanie. Jeżeli dziecko zażywa stale jakieś leki, ich przyjmowania o odpowiedniej porze i w odpowiedniej ilości również dopilnują wychowawcy. Wszelkie inne kwestie, które mogą rodzić pytania rodziców przed wysłaniem dziecka na kolonie wyjaśniamy na naszej stronie internetowej, a także w bezpośrednim kontakcie, do którego serdecznie zachęcamy.