Przygoda zwiadowcy

przygoda zwiadowcyZorganizowane wyjazdy na zimowe ferie i letnie kolonie nieustannie cieszą się popularnością wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, jednak obecnie nie zadowoli ich zwykły wyjazd, na którym brakować będzie dobrej organizacji, a oferowane rozrywki będą powtarzalne i zwyczajnie nudne. Żeby dziecko z wypiekami na twarzy (oczywiście z emocji) spędziło wyjazd w przerwie od zajęć szkolnych i wypoczęło w aktywny sposób, najlepszym rozwiązaniem są kolonie tematyczne, tj. przygotowane w danej konwencji. Na fali rosnącej popularności fantastycznych sag, takich jak nieśmiertelny „Władca Pierścieni” czy młodzieżowi „Zwiadowcy”, coraz większa liczba młodych ludzi wykazuje fascynację właśnie takimi światami, dlatego też nie lada gratką będą dla nich kolonie w fantastycznym klimacie dobrze znanym im z ich ulubionych książek. Takie ferie czy wakacje to bez wątpienia świetna przygoda! „Zwiadowcy”, podobnie jak wiele innych dzieł fantastyki są utrzymani w czasach zbliżonych do średniowiecznych.

Szkoła Tropicieli Queverton, która organizuje wyjazdy tematyczne utrzymane w klimacie tej i podobnej jej serii literackich, zabiera więc swoich podopiecznych do zabytkowych, średniowiecznych zamków na terenie Polski, żeby już sama lokalizacja pozwalała przenieść się w świat zgoła inny od tego codziennego. Zapraszamy zatem do zamków w Gniewie, Krasiczynie i Kliczkowie. Są one przystosowane do przyjmowania gości, toteż warunki kwaterunkowe są na bardzo wysokim poziomie, a dzieci kwaterowane są w kilkuosobowych pokojach, z uwzględnieniem ich miejsca zamieszkania oraz wieku, tak aby mogły nawiązać nowe znajomości, które będą miały szansę kontynuacji po zakończeniu wyjazdu. Już wraz z samym przyjazdem do zamku rozpoczyna się przygoda – zwiadowcy w swoich perypetiach wykonywali różne zadania i zdobywali szeroką wiedzę i takie też doświadczenia czekają na uczestników naszych wyjazdów.

obozy przygodowe zwiadowcyZajęcia, w których będą uczestniczyć, z jednej strony będą wpisane w klimat fantastycznych serii literackich, z drugiej strony znajdą też praktyczne zastosowanie w codziennym życiu, wpływając na rozwój fizyczny, wyobraźnię i kreatywność, ale też dając przydatne umiejętności. Turnieje i mistrzostwa to kulminacje, które poprzedza prawdziwa przygoda – zwiadowcy będą zgłębiali tajniki wiedzy z dziedzin takich jak: łucznictwo, balwierstwo, ziołolecznictwo i zielarstwo, język Elfów czy samoobrona. Wszystko to, wraz z otoczeniem średniowiecznych zamkowych murów sprawi, że na moment dzieci przeniosą się w świat dobrze znany im z ulubionych książek i filmów. Organizujemy zimowe oraz letnie kolonie trwające ok. 6-12 dni. Zapraszamy dzieci i młodzież z całego kraju: istnieje możliwość zorganizowania transportu na miejsce obozu (z większych miast). Opiekę nad uczestnikami kolonii sprawują wykwalifikowani i doświadczeni wychowawcy z pasją i kreatywnie podchodzący do swojej pracy. Większość z nich ukończyła też kursy pierwszej pomocy.