PAŁAC WITASZYCE, woj. wielkopolskie
Kien-Gir - Marchia Bazaltowych Wrót
GWIEZDNA AKADEMIA KIEN-GIR
Semestr zimowy - "Dziedzictwo Hamilkara"

Pałac Witaszyce

Zamieszkaj w Pałacu Witaszyce, siedzibie Gwiezdnej Akademii!

Zaciszne centrum dowodzenia powstałe do ochrony portalu, który znajduje się na terenie Pałacu. Ogromne, wystawne sale, tajemnicze podziemia i technologia nie z tej ziemi… To idealne miejsce do sprawdzenia mocy drzemiącej w otoczeniu. Rekruci doprowadzą swoje umiejętności kontrolowania mocy do poziomu Mistrza Yody, nowe technologie nie będą miały przed nimi żadnych tajemnic. A o prawidłowe wyszkolenie zadbają Mistrzowie Gwiezdnej Akademii powołani do ochrony Portalu Quevertonu.

I jeszcze szczypta historii: Pałac Witaszyce składa się z dwóch obiektów klasy historycznej otoczonych przepięknym starodrzewiem. Pierwszy z nich tzw. „Stary Dwór”został wzniesiony ok. 1755 roku przez Franciszka Gorzeńskiego. Główny budynek pałacowy natomiast powstał ok. 1890 roku z decyzji ówczesnego właściciela majątku Williego Dulonga. To tutaj w 17 kwietnia 1848 roku doszło do ratyfikacji „Konwencji Jarosławieckiej”, która regulowała wielkość wojsk po polskiej stronie. Od 1999 roku Pałaca znajduje się w rękach prywatnych. Odrestaurowany dwór stał się siedzibą Muzeum Dwóch Cesarzy, gdzie można podziwiać eksponaty epoki Napoleona Bonaparte oraz Gwiezdnych Wojen.

ZIMOWISKA i KOLONIE LETNIE w Pałacu Witaszyce

Gwiezdna Akademia